Sağlık

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon Nedir?

Günümüzde estetik algısı giderek değişmekte ve estetiği verilen önem artmaktadır. Kadın ver erkeklerin son yıllarda sık başvurdukları tekniklerden birisi lazer epilasyondur. Bu epilasyon yönteminde kökler tamamen kalıcı olarak yok edilir. Artan talepler neticesinde lazer hizmetini veren merkezlerin sayısı artmıştır.

Kök üretiminin sağlandığı hücrelerin yapısını bozarak tekrar kıl çıkmasını engelleyen işleme lazer epilasyon denir. Önceki yıllarda sadece kadınlar tarafından tercih edilen bu işlem günümüzde erkeklere de uygulanmaktadır. Kol altı, bacak, kol ve bikini bölgesi başta olmak üzer tüm vücuda uygulanabilir. Beşiktaş lazer epilasyon merkezleri güvenilir ve tercih edebileceğiniz merkezlerden biridir.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Özel başlığı bulunan lazer cihazı sayesinde lazer ışınları cilde verilir. Cilt altına giden enerji ısı enerjisine dönüşür ve kıl köküne tahribata neden olur. Cihazın başlığı tek seferde ortalama 15 milimetrelik bir alanı tarar. Beşiktaş lazer epilasyon merkezinde farklı lazer cihazı seçenekleri vardır. Kişinin kıl kökü, ten rengi ve kök kalınlığına göre farklı cihaz seçilir.

Lazer Epilasyon Kullanım Alanları

Vücutta istenmeyen tüylerin bulunduğu tüm alanlara uygulanabilir. Uygulama alanına göre başlık seçilmelidir. Seçilen başlıklar kendilerine ait özellikleri sayesinde işlem etkisini değiştirir. İşlem yaptırmak isteyen kişiler ile öncelikle ön görüşme yapılmalıdır.

İşlemin yan etkileri, etkileri, uygulama şekli ve seans sayısı bu görüşme sonucunda detaylı bir şekilde aktarılır. Okmeydanı lazer epilasyon çeşitleri tüm vücut alanlarında güvenle kullanılabilir.

Lazer Epilasyon Çeşitleri Nelerdir?

Diode lazer epilasyon, Alexandrite lazer epilasyon ve Nd: Yang olmak üzere üç farklı çeşidi vardır. İşlem için hangi tekniğin kullanılacağı belirlenirken bazı hususlara dikkat edilmelidir. Kişinin cilt rengi, kıl rengi, kıl kalınlığı, kök derinliği ve cinsiyeti dikkate alınır. Okmeydanı lazer epilasyon merkezinde tüm çeşitler mevcuttur.

Diode lazer tekniğinin dalga boyları diğer tekniklere göre uzundur. Bu sayede koyu ten rengine sahip kişilerde bile mükemmel sonuçlar elde edilir. Derin kıl kökleri içinde tercih edilebilir. Alexandrite lazer cihazı sadece açık tenlilerde kullanılabilir.

İşlemden hemen sonra tüyle dökülmeye başlar ve bu sayede yüz güldürür. Nd yang lazer tipinde ise çok koyu tenli kişiler için uygulanır. Nadir uygulanan işlemlerdir. Okmeydanı lazer epilasyon teknikleri içinde en az tercih edilen yöntemdir.

Lazer Epilasyon Merkezleri

Kadın ve erkeklerin son yıllarda sık tercih ettiği epilasyon işlemini sunan merkezlerin sayısı giderek artıyor. Kaliteli hizmet almak için merkez seçiminde mutlaka dikkatli olmalısınız. Şişli lazer epilasyon merkezi ve diğer merkezlerde bulunması gereken kriterleri sıralarsak;

  • Kullanılan cihazlar yeni ve düzenli bakımları yapılan cihazlar olmalıdır.
  • İşlem garantisi verebilmesi için mutlaka hizmet sözleşmesi imzalamalıdır.
  • Herhangi bir sorun ile karşılaşıldığında mutlaka ulaşılabilir olmalıdır.
  • İşlem yapan klinisyenler eğitimli sağlık çalışanları olmalıdır.

Şişli lazer epilasyon merkezinde hizmet veren tüm klinisyenler gereken eğitimleri almış tecrübeli ve uzman kişilerdir. Bu nedenle işlemin komplikasyon riski yok denecek kadar azdır. Klinik seçerken başarı oranı yüksek komplikasyon oranı düşük klinikleri tercih etmeye özen göstermelisiniz.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Epilasyon fiyatları belirlenirken, kullanılan teknik, uygulama alanı büyüklüğü, kılların yoğunluğu, seans sayısı, cihazın özelliği ve seans süresi dikkate alınır. Her kliniğin hizmet verme şekli farklıdır. Bu nedenle klinikler kendi fiyat politikalarını oluşturabilir. Şişli lazer epilasyon hakkında detaylı bilgi almak için merkezden bilgi alabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu