Gündem

Şirket haberleri

ARDYZ – Şirketin Bursa Büyükşehir Belediyesi Trafik Yönetim Merkezi Projesi sözleşmesini, ISSD Bilişim ile 18,4 milyon TL bedelle imzaladığı açıklandı.
AKFGY – Şirketin Ocak – Şubat dönemindeki kira gelirlerinin euro bazında %37 artışla 2,3 milyon euro olarak gerçekleştiği açıklandı.
BAGFS – Sermaye artırımından elde edilen fonun 47,5 milyon TL’sinin kredi ödemelerinde, 2,6 milyon eurosunun Sülfürik Asit Tesisi Absorbsiyon Kuleleri yatırımı için yüklenici firmaya ödendiği açıklandı.
BOBET – Kuzey Marmara Otoyolu Nakkaş – Başakşehir kesimi Olimpiyat Kavşağı – Nakkaş Kısımları için REC Uluslararası İnşaat ile hazır beton tedariki için görüşmelere başlandığı açıklandı.
CRFSA – Antalya Muratpaşa’da bulunan arsaların 170 milyon TL bedelle satıldığı, satış sonucunda 51,3 milyon TL kar elde edildiği açıklandı.
DARDL – Sermesi 500.000 TL olan Dardanel Midye Üretim unvanlı şirketin kurulduğu açıklandı.
DENGE – Şirket tarafından Otomotist Kent  Teknolojileri’nin sermayesinin % 50’sinden az olmamak üzere iştirak  edinilmesine karar verildiği açıklandı.
ENSRI.HE – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler bugün ve yarın toplanacak.
EGSER – Şirketin 3 yıl geçerli olacak ISO 50001 Enerji Yönetimi Sistemi Sertifikası almaya hak kazandığı açıklandı.
EKGYO – Ankara Çankaya Çayyolu 2. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi’nin sözleşmesinin Yüklenici ile imzalandığı açıklandı.
ERBOS – Şirket ile Öz Çelik – İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmesi görüşmelerinin anlaşma ile sonuçlandığı açıklandı.
EGEPO – Halka arzdan elde edilen fonun 18,6 milyon TL’sinin yeni hastane yatırımında, 7,8 milyon TL’sinin işletme sermayesi ihtiyacında kullanıldığı açıklandı.
EKGYO – Kepez Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 1. Oturumunun yapıldığı açıklandı.
GSDHO – Şirketin GSD Havacılık’da sahip olduğu, sermayenin %50’sine karşılık gelen 12.500.000 adet payın %49’unun M&S Sillosi Sh.p.k.’ye 2,7 milyon TL bedelle, %1’inin Hasan Cenk Özbay’a 55.420 dolar bedelle satılmasına ilişkin sözleşme imzaladığı ve bedellerin tahsil edildiği açıklandı
IHAAS – Halka arzdan elde edilen fonun 0,95 milyon TL’sinin teknolojik yatırımlar, ekipman alımları ve modernizasyonunda kullanıldığı açıklandı.
ISMEN –
59 gün vadeli 262,2 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
Samsun Şubesinin açılmasına karar verildiği açıklandı.
JANTS – Şirketin iştiraki Jmw Jant’ın sermayesinin 82,0 milyon TL’den 107 milyon TL’ye yükseltilmesine, artırılan sermayedeki paya şirketin %50 ile katılacağı açıklandı.
KLKIM –
Şirketin 2020 yılı beklentileri aşağıdaki gibi açıklandı.
2022 Beklentileri

Satışlar

%80 – 100

FAVÖK Marjı

~ %20

Yatırımlar

130-150 milyon TL

o     

Halka arzdan elde edilen fonun 6,7 milyon TL’sinin Mardin İşetme Kuru Harç ilave hat kurulmasında, 205,4 milyon TL’sinin ise risksiz bankacılık ürünlerinde değerlendirildiği açıklandı.
LIDFA – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 100 milyon TL’den 400 milyon TL’ye yükseltilmesi Genel Kurul’un onayına sunulacak.
PAGYO – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 90 milyon TL’den 250 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru Bakanlık tarafından onaylandı.
RAYSG – Ocak – Şubat döneminde prim üretimi %92,24 oranında artışla 581,3 milyon TL’ye yükseldi.
SMRTG – Şirket paylarının halka arzı kapsamında talepler 16 – 17 – 18 Mart tarihlerinde toplanacak.
SOKM – SOKM’da doğrudan ya da dolaylı pay sahibi olan Yıldız Holding ve iştiraklerinin sahip olduğu bir kısım azınlık payların Getir’e veya ilişkili şirketlerine satışı için stratejik ortaklık görüşmelerinde bağlayıcı olmayan niyet mektubu açıklanması sonrasında, bahsi geçen azınlık paylarının satışına ilişkin görüşmelerini durdurulduğu açıklandı.
SKBNK – Şeker GYO’nun halka arzı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
TKFEN – Chiyoda Technip Adi Ortaklığı ile North Field East Onshore projesi EPC-1 paketine ait Common Offsites 2 genel inşaat – montaj işleri için sözleşmesi imzalayan şirket bağlı ortaklığı Tekfen İnşaat’ın ek olarak 60 milyon dolar bedelli Offsites 2 borulama ön imalat paketi ihalesini kazandığı açıklandı.
TTKOM – Şirket ile Haber-İş Sendikası arasında Toplu İş Sözleşmeleri kapsamında ek protokol imzalandığı, yeni protokol kapsamında, üçüncü 6 aylık dönem için şirketçe sendikalı çalışan ücretlerine sözleşme gereği uygulanacak olan %5,50 oranındaki artışın, %37,5 olarak uygulanmasına karar verildiği açıklandı.
ULUUN – Şirketin 50. yıl üretim tesisinin mevcut 1.200 ton/gün kapasitesine ek olarak 600 ton/gün kapasiteli 3. faz çalışmasının 600 ton/gün tek ünite yerine 350 ton/gün ve 250 ton/gün iki ünite olarak revize edildiği ve 350 ton/gün kapasiteli yeni üretim ünitesinin devreye alındığı açıklandı.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu