Gündem

Accor Group, bu yıl Çin’de her beş günde bir yeni otel açacak

Küresel otelcilik zinciri Accor, büyüme hedeflerini Çin’de sürdürme kararının ardından yatırımlarını artırmaya başladı. Dünya çapında 5 bin 100 oteli bulunan Accor’un Çin’deki otel sayısı 520’ye ulaşmış durumda. Şu anda bu ülkede 350 otelin daha inşaası sürüyor. Bu otellerin tamamının bu yıl içinde açılması planlanıyor.

Accor’un Çin bölümü sorumlusu olan Gary Rosen, 500 otel eşiğinin aşılmış olmasının önemli bir kilometre taşı oluşturduğunu ve bunu 35 yıldan beri bu bölgede tüm iş arkadaşlarıyla başarmış olmaktan gurur duyduklarını açıkladı. 

Grup, bu yıl Çin’de büyük bir sıçrama yapmaya hazırlanıyor. Kaliteli konaklamaya olan talebin artmasının ardından hızla yeni otellerinin temelini atan Accor, bu yıl Çin’de her 5 günde bir yeni bir otel açılışı yapmaya hazırlanıyor. Rosen, “Konuklarımıza çeşitli olanaklar sunabilen bir marka olarak, büyük Çin havzasında tatilcilere ve iş gezisinde bulunanlara kaliteli bir otel konaklama deneyimi sağlamak istiyoruz” diyor.

Açılacak oteller arasında Galaxy Macau Raffles, Fairmont Xiamen, Sofitel Shanghai North gibi lüks kategorisindeki markalar da bulunuyor. Ayrıca üç yıllık renovasyon ve yenileşmeden sonra Beijing Swissotel de bu yıl yeniden hizmet vermeye başlayacak.

Öte yandan, Euromonitor International’ın araştırmalarına bakılırsa Çin, 2030 yılına değin dünya çapında en ön planda yer alan turizm destinasyonu olma yolunda ilerliyor. World Travel & Tourism Council (WTTC) da Çin’i bir numaralı iç turizm pazarı olarak konumlandırdı. WTTC, Çin’in iç turizm büyümesini 2008’den bu yana yüzde 62 oranında arttığını bunun da ülkeyi turizmde dünyanın dördüncü sırasına getirdiğini açıkladı.

Kaynak Çin Uluslararası Radyosu
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu