Gündem

Şirket haberleri

GZNMI – Şirket paylarının halka arzında talepler bugün ve yarın toplanacak. (Sadece İnfo Yatırım’da hesabı olanlar halka arzdan yararlanabilecek)
GRSEL.HE – Şirket paylarının halka arzı talepler Borsa’da Satış yöntemi ile 3 – 4 Mart’ta toplanacak.
ATAGY – 170 milyon TL’ye kadar borçlanma aracı ihraç edilmesi kapsamında Genel Müdürlüğe yetki verildiği açıklandı.
AKSA – JCR Avrasya tarafından şirketin uzun vadeli ulusal notunun AAA (Trk), Uluslararası Yabancı ve Yerel Para Notlarının BB ve not görünümlerinin Stabil olarak belirlendiği açıklandı.
BTCIM & BSOKE – Şirket ile 8 ayrı kreditör banka arasında Refinansman Kredi Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.
BRSAN – Şirketin Gasoducto de Aguaprieta, S. de R.L.’de C.V. firmasının düzenlemiş olduğu ve Meksika’nın Baja bölgesinde inşa edilecek 3 farklı doğal gaz boru hattı ve 2 adet gaz sıkıştırma istasyonu için gerekli olacak toplam 41 milyon dolar bedelli, spiral kaynaklı boru ihalesini kazandığı açıklandı.
BIOEN – Şirketin 2022 yılı beklentileri aşağıdaki gibi açıklandı.
2022 Beklentileri

Konsolide Satış Gelirleri

1,1 – 1,3 milyar TL

Kurulu Güç (MW

~120 MWe

Ortalama Kurulu Güç (MWe)

~90 MWe

Brüt Elektrik Üretim (MWh)

~650-700 bin MWh

Net Elektrik Üretim (MWh)

~600-650 bin MWh

Kapasite Kullanım Oranı

~%80

Net Finansal Borç / FAVÖK

2,50x – 3,00x

Yatırım Harcamaları

Konsolide satış gelirlerinin %60-%65’i

 

CEOEM – Şirketin 6 ay vadeli toplam 59,0 milyon TL tutarında kur korumalı TL mevduat hesabı açıldığı belirtildi.
DARDL – Şirketin Çanakkale’de kurduğu tesislerde yılda 55 milyon adet yaş konserve kedi – köpek maması üreteceği medyada yer aldı.
DENGE – Şirketin A grubu pay sahibi Veysi Kaynak’ın sahip olduğu, 7.470.000 adet payın Ramadan Kumova’ya devredildiği açıklandı.
DOHOL – Şirketin %97 oranında pay sahibi olduğu Doruk Finansman’daki paylarının tamamının 19,4 milyon TL’ye Hepsi Finansal Danışmanlık’a satılacağı açıklandı.
EKGYO –
Şirket projelerinden Çanakkale Kepez Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 1. Oturumun 15 Mart’ta yapılacağı açıklandı.
Yeniköy Konakları projesinin Kesin Kabul Tutanağının onaylandığı açıklandı.
Ebruli Ispartakule’nin 6 Blok, Sosyal Tesis, Kapalı Otopark ve Ada Dışı Altyapı Hatlarının kısmi kesin kabul tutanağının onaylandığı açıklandı.
Mülkiyeti şirkete ait olmayan Çanakkale’deki Kepez sınırları içinde yer alan 59.296 m2’lik arsalar üzerinde proje geliştirmek üzere işbirliği protokolü imzalandığı açıklandı.
Bakanlık ile şirket arasında imzalanan Dönüşüm Uygulamalarına İlişkin İş Birliği Protokolü kapsamında Bakanlık adına Şirket tarafından ihale edilen İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi İnşaatı İşi’nin sözleşmesinin 1,22 milyar TL bedelle Yüklenici ile imzalandığı açıklandı.
ETILR – Şirketin AKBNK ile 20 milyon TL tutarında kredi anlaşması imzaladığı açıklandı. 
GESAN –
Şirketin Türkiye Metal Endüstrisi firmalarından biri ile 5,7 milyon dolar bedelli 7 tesis için Çatı GES yapmak üzere anlaşma sağladığı açıklandı.
Şirketin Ege Entegre İnşaat ile Denizli’deki Greeneco Hibrit Projesi kapsamında trafo alımı için 0,23 milyon dolar bedelle anlaşmaya varıldığı açıklandı. 
GOLTS – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 20 milyon TL’den 80 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.
HTTBT – Şirket payları 3 Mart’ta Borsa’da işlem görmeye başlayacak.
HALKB – Fitch tarafından bankanın Uzun Vadeli Yerel Para Notunun BB-“den B+’ya revize edildiği açıklandı.
HUBVC – Şirket ortağı MV Holding tarafından şirkete 4 milyon TL tutarında sermaye avansı verildiği açıklandı.
ISCTR –
Fitch tarafından bankanın Uzun Vadeli Yabancı Para Kredi Notunu B’ye revize edildiği, not görünümünün Negatif olduğu açıklandı.
116 gün vadeli 500 milyon TL ve 214 gün vadeli 500 milyon TL tutarlarında bono ihracı için gerekli başvuruların yapıldığı açıklandı.
INVES – Şirket payları Borsa’da bugün işlem görmeye başlayacak.
INFO – 70 gün vadeli 25,5 milyon TL ve 70 gün vadeli 137,3 milyon TL tutarlarındaki bono ihracı kapsamında talepler bugün toplanacak.
ISBTR – VBTS kapsamında şirket paylarına 31 Mart’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.
KLNMA – Bankanın kredi derecelendirme notunun B+ ya düşürüldüğü açıklandı.
KLSYN – Şirket payları 4 Mart’ta Borsa’da işlem görmeye başlayacak.
KUTPO – Mevcut porselen üretim kapasitesinin yeni yatırım yapmak amacıyla artırılması kapsamında Bakanlık tarafından onaylanan Yatırım Teşvik Belgesi ile şirketin 74,6 milyon TL’likj yatırıma başladığı açıklandı.
KOZAL – Şirketin Altın – Gümüş Madeni Açık Ocak İşletmesi projesi ile ilgili ÇED’in halkın görüşüne açıldığı medyada yer aldı.
LUKSK – Aracı kurumu ile piyasa yapıcılık faaliyetinin sonlandırıldığı açıklandı.
MANAS – ITRON Inc’nin Ticari ve Endistüriyel gaz ölçüm işlerini Dresser Utility Solutions satması sonrasında, şirketin ITRON Inc. arasında bulunan Distribütörlük anlaşmasının Dresser Utility Solutions ile  aynı şartlar korunarak imzalandığı açıklandı.
QNBFB – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 12 milyar TL’den 20 milyar TL’ye yükseltilmesine karar verildiği açıklandı.
PAPIL – VBTS kapsamında şirket paylarına 31 Mart’a kadar brüt takas tedbiri getirilirken, açığa satış ve kredili işlem yasağı da 31 Mart’a kadar uzatıldı.
SEKUR – Şirketin ortağı Murat Hakan Çil tarafından Şirket faaliyetlerinin finansmanında kullanılmak üzere 14 milyon TL sermaye avansı aktarıldığı açıklandı.
TRILC – 1 milyon dolara kadar Yönetici Sorumluluk Sigortası yaptırıldığı açıklandı.
THYAO – Şirketin Ukrayna ve Moldova’ya uçuş durdurma kararını 15 Mart’a kadar uzattığı açıklandı.
VAKBN –
88 gün vadeli 400 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
Fitch tarafından bankanın uzun vadeli yabancı para ve yerel para kredi notlarının B’ye ve +’ya revize edildiği, not görünümlerinin ise Negatif olarak korunduğu açıklandı.
YGYO – Şirket bünyesindeki Innovia Arifiye, ile şirketin bağlı ortaklığının yapmakta olduğu  Elexia Tuzla projelerinin inşaatlarının tamamlandığı açıklandı.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu