Gündem

Şirket haberleri

GZNMI – Şirket paylarının halka arzında talepler 1 – 2 Mart’ta toplanacak. (Sadece İnfo Yatırım’da hesabı olanlar halka arzdan yararlanabilecek)
Beyaz Eşya Sektörü: Ocak ayında beyaz eşya satışları %16 düşüşle 561.442’e, beyaz eşya üretimi %12 düşüşle 2,37 milyona, beyaz eşya ihracatı ise %30 düşüşle 25.361’e geriledi.
AKBNK – 70 gün vadeli 12,6 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
BEYAZ – Şirketin %100 bağlı ortaklığı Edirne Servis Otomotiv’in sermayesinin 3 milyon TL’den 40 milyon TL’ye çıkarılmasına karar verildiği açıklandı.
BMSCH – Halka arzdan elde edilen fonun 36,5 milyon TL’sinin işletme sermayesi ihtiyacında, 20,2 milyon TL’sinin borç ödemelerinde, 3,4 milyon TL’sinin yatırım harcamalarında, 19,8 milyon TL’sinin ise yatırım harcamalarının finansmanında kullandığı açıklandı.
CIMSA – 1 milyar TL’ye kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
ESCAR – İstanbul Sancaktepe’ye şube açılmasına karar  verildiği açıklandı.
EKGYO – Bakanlık ile Şirket arasında imzalanan Dönüşüm Uygulamalarına İlişkin İş Birliği Protokolü kapsamında Bakanlık adına şirket tarafından ihale edilen İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi  2.Etap İnşaatı İşi’nin sözleşmesinin Yüklenici ile 1,0 milyar TL’ye imzalandığı açıklandı.
ERBOS – Şirket ile JCR Avrasya arasında 1 yıl süreli Kredi Derecelendirme Sözleşmesi imzalandığı açıklandı.
GEDZA – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 35 milyon TL’den 105 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.
GESAN –
Şirketin Başkent EDAŞ tarafından açılan Röle Alım İşi ihalesini 3,5 milyon TL bedelle kazandığı açıklandı.
Şirketin Uyar Holding’in HAB Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas OSB’de bulunan Ankara Fabrikası’na ve Yozgat’ta bulunan çiftliklerine Çatı GES yapılması için 7,0 milyon TL bedelle sözleşme imzaladığı açıklandı.
Şirketin %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji’den Gökağaç Elektrik’in 2,4 milyon TL bedelli trafo aldığı açıklandı.
GARAN – Fitch tarafından bankanın uzun vadeli YP ve TL derecelendirme notunun sırasıyla B+‘dan B’ye ve BB-‘den B+’ya revize edildiği açıklandı.
GEDIK – 364 gün vadeli 100 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
GLCVY – 101 gün vadeli 50 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
HTTBT – Halka arzda Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara tahsis edilen payların 1,6 katı, Yurt İçi Yüksek Başvurulu Yatırımcılara tahsis edilen payların 4,0 katı, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara tahsis edilen payların 4,2 katı ve Yurt Dışı Kurumsal Yatırımcılara tahsis edilen payların 1,9 katı talep geldiği açıklandı.
KRTEK – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 106 milyon TL’den 150 milyon TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.
KFEIN – Şirket paylarının geri alınmasına ve 500.000 adet pay için 10 milyon TL kaynak ayırılmasına karar verildiği açıklandı.
ISGYO – 370 gün vadeli 90 milyon TL tutarında tahvil ihraç edildi.
INVES – Şirket payları Borsa’da 1 Mart’ta işlem görmeye başlayacak.
INTEM – VBTS kapsamında şirket paylarına 25 Mart’a kadar brüt takas tedbiri getirilirken, açığa satış ve kredili işlem yasağı da 25 Mart’a kadar uzatıldı.
IZTAR – Sermaye artırımından elde edilmesi beklenen fonun borç ödemelerde kullanılmasının planlandığı açıklandı.
KONTR – Şirket tarafından Rusya’daki iş geliştirme faaliyetlerinin ve devam eden sözleşme görüşmelerinin tek taraflı olarak durdurulmasına karar verildiği açıklandı.
KLSYN – Halka arzda Yurt İçi Bireysel Yatırımcılara tahsis edilen payların 1,9 katı, Yurt İçi Yüksek Başvurulu Yatırımcılara tahsis edilen payların 8,4 katı, Yurt İçi Kurumsal Yatırımcılara tahsis edilen payların 2,7 katı talep geldiği açıklandı.
MGROS – Şirketin 2022 yılı beklentileri kapsamında 200+ yeni mağaza açmayı hedeflediği, 1,2 milyar TL yatırım harcaması planlandığı ve 8.100 yeni istihdam yaratılmasının öngörüldüğü açıklandı.
MGROS – Rekabet Kurumu tarafından verilen cezanın iptali kapsamında dava açıldığı belirtildi.
QNBFB – 84 gün vadeli 108,1 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
SANEL – Şirket tarafından 2,96 milyon TL’lik icra takibine itiraz edildiği açıklandı.
TRILC – Furoturk 20 mg/2ml IMJIV Enjeksiyonluk çözelti içeren Ampul adlı ürünün ruhsat kesimi süreçlerinin tamamlandığı açıklandı.
TCELL – Şirketin Ukrayna’daki %100 bağlı ortaklıkları olan Lifecell LLC, LLC UkrTower ve LLC Global Bilgi şirketlerinin operasyonlarının devam ettiği açıklandı.
TSPOR – Şirket ile Mekap Deri arasında 2022 – 2023 futbol sezonunu kapsayacak 3,5 milyon TL bedelli yeni bir reklam ve sponsorluk anlaşması yapıldığı açıklandı.
TKNSA – Sermaye artırımından elde edilen fonun 274,8 milyon TL’sinin banka kredi kapamalarında kullanıldığı açıklandı.
ULUSE – Şirketin   ve üyesi bulunduğu EMIS ile Türk Metal İş arasında yapılacak yeni dönem toplu iş sözleşmesi görüşmelerine başlandığı açıklandı.
VAKBN –
98 gün vadeli 70 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
91 gün vadeli 300 milyon TL tutarında bono ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
VBTYZ – Halka arzdan elde edilen fonun şirket satın alma fırsatlarının değerlendirilmesinde,  Ar-Ge faaliyetlerinin iyileştirilmesi ve yeni bir Ar-Ge merkezinin kurulmasında, mevcut ofisleri büyütme ve yen, ofis açmalarda ve işletme sermayesinde kullanıldığı açıklandı.
YKBNK –
Yurtdışında 7 milyar dolara kadar borçlanma aracı ihracı kapsamında SPK’ya başvuru yapıldığı açıklandı.
80 gün vadeli 279,1 milyon TL tutarında bono ihraç edildi.
YUNSA – Şirketin hakim ortağı Sürmegöz Tekstil ortakları Ziraat Katılım Bankası ve Mustafa Sümergöz arasında, Ziraat Katılım’ın Sürmegöz Tekstil’de sahip olduğu payların tamamının Mustafa Sümergöz tarafından satın alınmasına sonrasında pay alım teklifi yükümlülüğünün doğmadığı açıklandı.
YKSLN – Rusya – Ukrayna gerginliğine bağlı olarak tedarik zincirinde aksama öngörülmediği açıklandı.

Kaynak İnfo Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu