Gündem

Piyasa gelişmeleri

BIST yılın ilk işlem gününü %3.71 yükselişle gün içi en yüksek seviyesi olan 1926 seviyesinde tamamladı. XULAS %7.83, XUSIN %3.55 artış gösterirken; XBANK ise %2.04 yükseldi. Gün içerisinde reel efektif döviz kuru endeksi açıklanacak, ayrıca Tcmb aylık fiyat gelişmeleri değerlendirmesini yayımlayacak. Asya tarafında Çin harici genel yükseliş gözlenmekte, ABD vadeli endekslerinde de görünüm pozitif. BIST’in de güne benzer şekilde alım tarafında başlamasını bekliyoruz.

İZLENECEKLER

—Aralık’21 Reel Efektif Döviz Kuru

—Aralık’21 TCMB Aylık Fiyat Gelişmeleri Değerlendirmesi

ŞİRKET HABERLERİ

—GUBRF’nin bağlı ortaklığı Gübretaş Maden Yatırımları AŞ, Kavak Madencilik AŞ’nin %80 hissesinin $1.8mn bedel ve %2 rödövans ödemesi şartlarıyla satın alındığını bildirdi. Şirketin ruhsat sahası içindeki Kavaklıtepe Altın Projesi’nin, Söğüt Altın Madeni çevresinde arama-geliştirme faaliyetlerinin genişletilmesi ve olası maden kaynaklarının tespitinin hedeflendiği bildirildi.

—AGESA, KRVGD paylarında TL12.49 fiyat ortalaması ile 1.11mn adet pay alımı yapıldığını, işlemin ardından emeklilik yatırım fonlarındaki KRVGD paylarının %5 sınırını aştığını bildirdi.

—BIMAS hisse geri alım programı kapsamında dün TL64.08 fiyat ortalaması ile toplam 100bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

—ARCLK hisse geri alım programı kapsamında dün TL49.57 fiyat ortalaması ile toplam 50bin adet pay alımı yapıldığını bildirdi.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu