Gündem

Sağlık turizminin yenilikçi modeli üye kabulüne başladı

Türk sağlık turizminde yeni dönemin başlaması ile birlikte çalışmalar hız kazandı. Sağlık turizminin öncü projelerinden olan Medical in Türkiye ülke genelinde üye kabulüne başladı. Projenin yeni dönem çalışmalarına başlamasıyla beraber Türk sağlık turizminin dünya genelinde atağa geçmesi planlanıyor.

Medical in Türkiye Türk sağlık turizmine ivme kazandırma amacıyla İhracatı Geliştirme Merkezi (İGEME) tarafından hayata geçirilen yenilikçi bir projedir. Sağlık turizminin ülke genelinde çağa uygun dönüşümleri yakalamayı amaçlayan proje ile Türkiye’ye gelen sağlık turisti trafiğinde artış öngörülüyor.

Medical in Türkiye Nedir?

Türkiye’nin sağlık platformu olan Medical in Türkiye güçlü ve sağlam temellere dayanmış bir sağlık turizmi için rehber konumunda yer alıyor. Türkiye’nin bu alandaki potansiyel gücünün farkında olarak yapılan çalışmalarla gerek sağlık sektöründe gerekse turizm sektöründe tüm çalışmalar en titiz şekilde hazırlanıyor.

Çalışmaya başlamadan önce bir yol haritası edinmek ve planlı programlı bir şekilde ilerlemek başarıya giden yolun yapı taşlarını oluşturur. Kurucu Murat IŞIK liderliğinde yapılan bu plan ve program ve etkin çalışma Türkiye’yi sağlık sektöründe merkez konumuna getirmeyi amaçlıyor.

Pazar analizinden, dijital pazarlayamaya, teşviklerden, yurtdışı fuarlarına kadar geniş bir çalışma alanı olan Medical in Türkiye gerek verdiği sertifikalı eğitimlerle gerek sunduğu danışmanlık hizmetiyle firmaların bu sektörde sağlam bir şekilde yer almasının önünü açıyor.

Ülke Genelinde Üye Kabulü Başladı

Türk sağlık turizmine özel olarak geliştirilen ilk proje olan Medical in Türkiye ülke genelinde üye kabulüne başladı.

Yeni dönemde Türkiye’nin her yerinden üye kabulü yapacak olan Medical in Türkiye sağlık turizmi gerçekleştirme amacında olan kurum ve kuruluşlarla çalışmalara başlayacak. Sağlık turizminin yeni yol haritasının çıkarılacağı proje ile Türk sağlık turizmi tam kapasite çalışmaya başlayacak

Medical in Türkiye kapsamında her branştan bir doktor kabul edilerek her alan için özel bir çalışma planı gerçekleştirilecek. Bu sayede branşlar arası rekabet ortadan kalkmış olacak. Her branş özelinde yapılacak çalışmalar ile yurtdışında en iyi temsil imkanı da sağlanmış olacak.

Medical in Türkiye Neyi Hedefler?

Medical in Türkiye Türk sağlık turizminin sorunlarını ortadan kaldırmayı hedeflemektedir. Türk sağlık kuruluşlarına yurtdışından gelen hasta akışını arttırma hedefinde olan proje sigorta şirketleri ile birebirde iletişime geçerek bu şirketlerin Türkiye ile çalışmasına önayak olur.

Ayrıca Medical in Türkiye yaptığı çalışmalarla Türk sağlık kuruluşlarının yurtdışında eşit temsil edilmesini sağlar. Medical in Türkiye ile yurt dışında temsilin sağlık turizmine kazandırdıklarını şu şekilde sıralayabiliriz;

  1. İletişim sorunlarının çözümü,
  2. Uluslararası hukuk ve pazara giriş problemlerinin çözümü,
  3. Tahsilat problemlerinin çözümü,
  4. Seyahat, vize ve mobilite problemlerinin çözümü,
  5. Güven sorunun çözümü,
  6. Sağlık turizminde dijital iletişim sorununun çözümü,
  7. Hizmet sorununun çözümü.

İGEME CEO’su Murat IŞIK Medical in Türkiye’nin üye kabulüne başlaması ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; ‘’Medical in Türkiye sağlık turizminin gelişmesini amaçlayan ilk ve tek projedir. 

30 Branşta, Sağlık Hizmeti verilmesi, doktor, hastane ve lokasyonun temsili için üyelik sistemi ile çalışılması ve sağlık hizmetlerinde doğru temsil, net bilgi, yetki belgeli hastane ile sağlık turizmi yapılmasını sağlayacak olan Medical in Türkiye sağlık turizminin hekim ve hastaneler için kolaylaşmasını sağlamaktadır.

 Hekim ve hastanelerimizin sağlık turizminde daha verimli çalışabilmesi için gerekli alt yapının oluşturulması sağlayacaktır. Şimdilik İngiltere, Hollanda, İtalya ve Özbekistan lokasyonları için başlayan çalışma ilerleyen dönemlerde daha geniş çaplı olarak gerçekleşecek.

Türkiye sağlık turizminde başarı elde etmiş olsa dahi bu başarı kapasiteyi tam anlamıyla karşılamamaktadır. Medical in Türkiye’nin üye kabulüne başlamasıyla beraber sağlık turizminde yeni bir sayfa açıyoruz.  

Yurt dışında her branştan bir doktor prensibimizle yürüteceğimiz çalışmalar kapsamında sağlık turizmine gerekli olan her şeyi vadediyoruz.’’ İfadeleriyle görüşlerini dile getirdi.

Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu