Gündem

Piyasa gelişmeleri

Haftanın son işlem gününde içeride TCMB Piyasa Katılımcıları Anketi ve Bütçe Dengesi verileri açıklanacak. ABD’de beklentileri karşılayan üçüncü çeyrek bilanço sonuçlarıyla beraber S&P500 dün günü %1,7 yükselişle tamamladı, bugün pozitif görünüm Asya piyasalarında da görülmekte. BIST ise dün günü %0.13 düşüşle 1411 seviyesinde tamamladı. Endeksin güne hafif alımlarla başlamasını bekliyoruz, kısa vade için 1425-1430 bölgesi kuvvetli direnç konumunda. Diğer taraftan TCMB verilerine göre yabancı yatırımcılar geçtiğimiz hafta $52mn tutarında hisse senedi ve $11mn tutarında Dibs satışı gerçekleştirdiler.

İZLENECEKLER —Ekim’21 TCMB Piyasa Katılımcıları Anketi —Eylül’21 Bütçe Dengesi

ŞİRKET HABERLERİ

—VAKBN hisse geri alım programı kapsamında dün TL3.33-3.44 fiyat aralığından toplam 19.2mn adet pay alımı yapıldığını açıkladı.

—BIMAS taze meyve ve sebze kategorisinde tedarik sürdürülebilirliğini iyileştirmek adına domates üretimi gerçekleştiren Bircan Fide’nin paylarının tamamının TL51.3mn bedelle satın alındığını açıkladı.

—INVEO ödenmiş sermayesinin %220mn oranında bedelli olarak artırarak TL96mn’a çıkarması talebinin kurul tarafından onaylandığını bildirdi.

—MTRKS ödenmiş sermayesini %37 oranında bedelsiz olarak artırarak TL26.8mn’a çıkartıyor. Şirket payları bugün bölünmüş fiyattan işlem görmeye başlayacak.

—PKART bugün hisse başı brüt TL0.28 nakit kar payı ödemesi gerçekleştirecek.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu