Gündem

Piyasa gelişmeleri

Bugün içeride Ağustos ayı Dış Ticaret Dengesi rakamı açıklanacak, ayrıca TCMB geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen Para Politikası Kurulu toplantı özetini yayımlayacak. Dün günü alım tarafında tamamlayan ABD ve Avrupa endekslerinin vadeli tarafında da bugün görünüm pozitif. BIST ise dün günü %0.59 yükselişle 1391 seviyesinde tamamladı, XBANK yükselişe öncülük etti ve %1.58 artış kaydetti. BIST’in güne alım tarafında başlamasını bekliyoruz, 1410-1420 bölgesi ise kuvvetli direnç konumunu koruyor. Margün Enerji Üretimi Sanayi ve Ticaret AŞ. bugün ‘’MAREN.E’’ kodu ve 8.30TL/baz fiyat ile Yıldız Pazar’da işlem görmeye başlayacak.

İZLENECEKLER —Ağustos’21 Dış Ticaret Dengesi —TCMB PPK Toplantı Özeti

ŞİRKET HABERLERİ

—CCOLA, LLC Coca-Cola Bottlers Uzbekistan hissesi alım işleminin ilgili onayların alınmasının ardından tamamlandığını bildirdi. Söz konusu anlaşma çerçevesinde CCI, $252.2mn karşılığında UzSAMA’nın CCBU’daki %57,118 hissesinin sahibi oldu.

—VBTYZ yönetim kurulu hisse geri alım programı başlatılmasına karar verildiğini duyurdu. Geri alıma konu azami pay miktarı 500bin adet, azami fon büyüklüğünün ise TL10mn olduğunu duyurdu.

—AYES İngiltere kalite standartlarına uygunluğu gösterir Cares Belgesi ile tescilli Çelik Hasır mamulünün İngiltere’ye ilk ihracat bağlantısının 2.500 ton olarak yapıldığını bildirdi.

—SISE hisse geri alım programı kapsamında dün TL8.08 fiyat ortalaması ile toplam 2mn adet pay alımı yapıldığını açıkladı.

—VESTL 2020 yılı kar payı ödemesinin ikinci taksiti olarak bugün hisse başı brüt TL2.34 nakit kar payı ödemesi gerçekleştirecek.

—ADEL 2020 yılı kar payı ödemesi olarak bugün hisse başı brüt TL0.63 nakit kar payı ödemesi gerçekleştirecek.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu