Gündem

Piyasa gelişmeleri

Bugün Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile görüşmek üzere Rusya’ya ziyaret düzenleyecek, içeride Eylül ayına ilişkin Ekonomik Güven Endeksi rakamı açıklanacak. Dün ABD ve Avrupa piyasalarında görülen sert satışın ardından bugün benzer durum Asya genelinde hakim. ABD vadeli endekslerinde ise tepki alımları görülmekte. BIST dün günü %0.57 kayıpla 1383 seviyesinde tamamladı, XULAS ise %1.53 yükseliş gösterdi. Bugün endeksin güne sınırlı alımlarla başlamasını bekliyoruz.

İZLENECEKLER —Eylül’21 TÜİK Ekonomik Güven Endeksi

ŞİRKET HABERLERİ

—SISE hisse geri alım programı kapsamında dün TL8.02 fiyat ortalaması ile toplam 3.25mn adet pay alımı yapıldığını açıkladı.

—ARCLK hisse geri alım programı kapsamında dün TL32.43 fiyat ortalaması ile toplam 730bin adet pay alımı yapıldığını açıkladı.

—KZBGY şirket ortaklarından Sinpaş Yapı Endüstri’nin sahip olduğu 19.9mn adet payın borsa dışında Avni Çelik’e satıldığını bildirdi.

—QUAGR hisse geri alım programı kapsamında dün TL13.07 fiyat ortalaması ile toplam 1.17mn adet pay alımı yapıldığını açıkladı.

—OSTIM ödenmiş sermayesini %18 oranında bedelsiz olarak yükselterek TL157.4mn’a artıracak. Şirket payları bugün bölünmüş fiyat ile işlem görmeye başlayacak.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu