Gündem

Piyasa gelişmeleri

Haftanın ilk işlem gününde takip edilecek önemli makro veri akışı bulunmuyor, gün içerisinde Kabine Toplantısı’nın gerçekleştirilmesi bekleniyor. Yarın Fed Başkanı Powell’ın Senato Sunumu takip edilecek, ayrıca yarın içeride Hazine ve Maliye Bakanı Elvan ile TCMB Başkanı Kavcıoğlu’nun katılacakları zirvede vereceği mesajlar izleniyor olacak. Bugün küresel piyasalar genelinde sınırlı alımlar görülmekte. BIST’in de güne benzer şekilde alım tarafında başlamasını bekliyoruz, bununla beraber teknik olarak 50 günlük hareketli ortalama yukarı kırılmadıkça yukarı yönlü hareketlerin bu aşamada tepki niteliğinde kalmasını bekleriz

ŞİRKET HABERLERİ

—CIMSA şirket aktifinde bulunan 2 çimento fabrikası, bir öğütme ve 7 hazır beton tesisinin Çimko Çimento’ya devrine ilişkin varlık satış sözleşmesi imzalandığını duyurdu. Toplam satış bedelinin $127mn+Kdv olduğu, işlem bedelinin açıklanan son yıllık finansal tablolara göre oluşan hasılat tutarının %12.2’si, ödenmiş sermayeye oranının ise %831 olduğu paylaşıldı.

—INVEO, BDDK tarafından Yatırım Bankası kuruluşu başvurusunun onaylandığını açıkladı. Şirket ayrıca TL300mn sermaye ile kurulacak bankada %74.99 oranında hisseye sahip olacağını açıkladı.

—FROTO yeni nesil ticari araç ve batarya projeleri ile ilgili proje bazlı devlet yardımının 2020 Aralık ayında onaylanması çerçevesinde Temmuz 2020-Temmuz 2026 tarihleri arasında TL20.5mr tutarında harcama yapılmasına ilişkin yatırım teşvik belgesinin Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlendiğini paylaştı.

—ARCLK hisse geri alım programı kapsamında Cuma günü TL31.81 fiyat ortalaması ile toplam 1.6mn adet pay alımı yapıldığını açıkladı.

—KCHOL hisse geri alım programı kapsamında Cuma günü TL21.56-21.60 fiyat aralığından toplam 200bin adet pay alımı yapıldığını açıkladı.

—ULUUN hisse geri alım programı kapsamında Cuma günü TL5.15-5.17 fiyat aralığından toplam 68bin adet hisse alımı yapıldığını paylaştı.

Kaynak Tera Yatırım
Hibya Haber Ajansı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu